Rodzinne tajemnice

Rodzina to grono najbliższych nam osób z którymi dzielimy zarówno szczęśliwe jak i trudne chwile. Możemy liczyć na ich wsparcie, ciepłe słowo i otuchę wtedy, gdy najbardziej tego potrzebujemy. To oni zapewniają nam także poczucie, że nie jesteśmy na tym świecie sami. Każda rodzina posiada jednak swoje sekrety, które często wychodzą na jaw w najmniej oczekiwanym momencie. Czasem mają one wręcz niszczącą siłę, a niekiedy potrafią przynieść wiele dobrego. Na własnej skórze przekonała się o tym Ida, główna bohaterka książki pod tytułem “Gorsza siostra”, którą napisał duet autorek: Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska (https://www.taniaksiazka.pl/gorsza-siostra-justyna-bednarek-p-1345852.html).

Walka o życie

Wydawałoby się, że Ida jest szczęśliwą, młodą kobietą, która posiada wszystko o czym zawsze marzyła. Kochający mąż i mała córeczka stanowią sens jej życia, które zmienia się nieodwracalnie w chwili, w której u Idy zostaje zdiagnozowana białaczka. Mimo woli walki i wsparcia ze strony najbliższych, choroba wyniszcza jej ciało i postępuje szybciej, niż ktokolwiek mógłby przypuszczać. Urszula, matka Idy, obserwuje to wszystko z narastającym przerażeniem. Zrobiłaby wszystko, by uratować swe dziecko. Jedyną nadzieją jest jednak przeszczep szpiku, a co za tym idzie, oczekiwanie na pojawienie się dawcy. Niestety nikt z członków rodziny nie może nim być.

Niespodziewana nowina

Gdy wuj Urszuli nieoczekiwanie wyjawia głęboko skrywaną tajemnicę, wszyscy pogrążają się w zdumieniu. Niedowierzanie szybko zamienia się w cień nadziei, bowiem okazuje się, że może istnieć szansa na uratowanie Idy. Jest nią jej przyrodnia siostra, o której istnieniu wiedziało jedynie kilka osób. Czy ta jednak zgodzi się na wykonanie badań i udzielenie pomocy Idzie? Czy wyciągnie rękę do ludzi, których nie zna i którzy są dla niej właściwie zupełnie obcy? Poznanie odpowiedzi na te pytania będzie się wiązało z dużym ryzykiem.

Justyna Bednarek i Jagna Kaczanowska, autorki, to dwie polskie pisarki, które słyną z publikacji z takich gatunków literackich jak: literatura obyczajowa, romans oraz literatura kobieca. Justyna Bednarek z powodzeniem realizuje się w zawodzie dziennikarki oraz redaktorki w czasopismach kobiecych. Jagna Kaczanowska to absolwentka psychologii, która również tworzy teksty dla tytułów kierowanych do kobiet, między innymi dla pisma “Twój Styl”. Jak dotąd opublikowały już wspólnie następujące książki: “Ogród Zuzanny. Odważ się kochać”, “Ogród Zuzanny. Warto walczyć o tę miłość” oraz  “Ogród Zuzanny”.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com