Choroba i rodzinne sekrety

Gdy choroba dotyka kogoś z naszych najbliższych, za wszelką cenę staramy się go uratować. Nie potrafimy pogodzić się z jego cierpieniem i myślą o śmierci. Historię o walce o ukochaną osobę znajdziemy w książce Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej “Gorsza siostra” (https://www.taniaksiazka.pl/gorsza-siostra-justyna-bednarek-p-1345852.html).

“Gorsza siostra”

Kiedy wydaje się nam, że jesteśmy szczęśliwi, a nasze pozornie poukładane życie nie może nas już niczym zaskoczyć, pojawia się niemiła niespodzianka. Ida ma 25 lat. Jest młodą kobietą, która ma przed sobą całe życie. Jest mężatką i mamą dwuletniej dziewczynki. Niestety przed rokiem wykryto u niej białaczkę, która bardzo szybko postępuje i sieje w ciele kobiety spustoszenie. Na nieszczęście nikt z rodziny nie może kobiecie pomóc. Obserwują, jak z dnia na dzień gaśnie i nie mogą się z tym pogodzić. Chorobę Idy szczególnie przeżywa Urszula, jej matka. Za wszelką cenę chce odnaleźć dawcę, który uratuje kobietę.

Rodzinna tajemnica

Podczas jednego z rodzinnych spotkań choroba Idy staje się głównym i jednocześnie najsmutniejszym tematem. Zrozpaczona matka za wszelką cenę pragnie pomóc swojemu dziecku. Jednym z członków spotkania jest wuj Urszuli, benedyktyn z Tyńca. Okazuje się, że mężczyzna zna rodzinną tajemnicę, która może całkowicie odmienić jej losy. Jest jednak związany przysięgą i nie wie, czy może ją zdradzić. Ma dylemat: dochować dawnych słów, czy je zdradzić, ale tym samym pomóc w ratowaniu czyjegoś życia? Okazuje się, że Urszula ma przyrodnią siostrę, która mogłaby się okazać dobrym dawcą dla Idy. Pozostaje jednak pytanie, czy kobieta chciałaby w ogóle nim zostać? Czy wybaczy rodzinie, że ją porzuciła? A może nikt nie wiedział dotychczas, że Urszula ma siostrę?

Książka na wieczór

Powieść Justyny Bednarek i Jagny Kaczanowskiej to jedna z tych książek, które doskonale nadadzą się na wieczorną lekturę. Choć ma w sobie wiele smutku, to jednocześnie napawa nadzieją i pokazuje, że miłość to wielka siła. Czytelnicy zaglądają w świat zwyczajnych, prostych ludzi, których mogą na co dzień spotkać na ulicy. Dzięki temu utożsamiamy się z bólem, dylematami i rozterkami bohaterów i za wszelką cenę chcemy im pomóc. ”Gorsza siostra” to powieść o wielkim ładunku emocjonalnym, która sprawi, że nie będziemy chcieli się od niej oderwać. Jeśli mamy ochotę na prostą, ale wciągającą powieść z trudnymi emocjami i rodzinną tajemnicą w tle, to lektura powinna nas sobą oczarować. Warto po nią sięgnąć i przekonać się, do czego może doprowadzić miłość i cierpienie wśród naszych najbliższych.

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com