Kolejna poruszająca historia od autorek Ogrodu Zuzanny

Konkurencja pośród autorów i autorek polskiej literatury pięknej nie maleje. Co rusz na księgarskie półki trafiają kolejne cykle, serie i tomy zajmujące się tematyką obyczajowo-romansową, dramatyczną, historyczną lub też łączącą wszystkie te trzy elementy. Gorsza siostra to powieść stworzona wspólnymi siłami. Za historię odpowiadają dwie pisarki: Justyna Bednarek oraz Jagna Kaczanowska. Autorki miłośnikom polskiej literatury obyczajowej są już dobrze znane. Wcześnie napisały razem takie bestsellerowe hity jak: Ogród Zuzanny czy Galopem po szczęście. Ich kolejna współpraca dała raz jeszcze pozytywne efekty. Gorsza siostra to historia poruszająca, choć spokojna, przepełniona emocjami o zróżnicowanych barwach. Dedykowana czytelnikom poszukującym w beletrystyce historii magicznych, ale jednocześnie niepozbawionych miłości i osadzonych w naszych realiach.

Zróbmy to jeszcze raz

Wydaje się, że Jagna Kaczkowska oraz Justyna Bednarek poznały już gatunek, w którym piszą od podszewki. Autorki poruszają się w nim bardzo zgrabnie i swobodnie, co widać chociażby w sposobie kreowania fabuły, stopniowym wzbudzaniu coraz większego zainteresowania u odbiorcy czy wyrazistej budowie poszczególnych postaci. Gorsza siostra opowiada historię Idy. Dziewczyna z pozoru prowadzi szczęśliwe życie. Jest młoda, ma kochającego męża Tomka oraz dwuletnią córeczkę. Przed rokiem jednak wykryto u naszej bohaterki białaczkę. Diagnoza diametralnie zmieniła dotychczasowe życie Izy – tym bardziej, że choroba zaczęła postępować niezwykle szybko i agresywnie. Iza jest coraz bardziej wyniszczona i z dnia na dzień gaśnie. Urszula, matka bohaterki, pragnie uratować córkę za wszelką cenę. Jedyną dającą jakiekolwiek szanse w tym przypadku jest…przeszczep. Jednak według lekarzy żaden z członków rodziny nie kwalifikuje się do przeszczepu szpiku kostnego.

Dramat rodzinny

Gorsza siostra to – po części – całkiem sprawnie zrealizowany dramat rodzinny. Autorki dają czas swoim postaciom na to, aby te w pełni się zaprezentowały i wybrzmiały. Dzięki temu nam jako czytelnikom łatwiej jest zrozumieć kolejne decyzje czy wątpliwości bohaterów, które wynikają z ich typów charakterologicznych. Co ciekawe jednak, Gorsza siostra nie do końca jest tym, na co się zapowiada. W pewnym momencie pisarki skręcają w bardziej tajemniczą stronę. Okazuje się, że i w rodzinie Izy i Urszuli nie stroniono od przemilczeń czy familijnych tajemnic. Matka bohaterki ma bowiem siostrę, o której istnieniu nie miała najmniejszego pojęcia. Iza coraz bardziej słabnie. Czy wystarczy czasu na to, aby pogodzić rodzinę i ocalić bohaterkę?

Jedzenie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com